Matrace Tropico

Ortopedické vlastnosti             e-shop Matrace

Len ťažko si môžeme predstaviť zdravý a pokojný spánok bez matraca so správnymi ortopedickými vlastnosťami. Lamelové rošty, ktoré ortopedické vlastnosti matracov výrazne podporujú, dnes teda nechajme bokom a zamerajme sa na niekoľko riešení od spoločnosti Tropico.

Latexové matrace

Tieto ortopedické matrace s dlhou životnosťou zahŕňajú celú škálu typov, ktoré sa líšia výškou jadra, prevedením a počtom anatomických zón – trojzónové jadro poskytuje zvýšenú oporu v oblasti trupu, naproti tomu pre päťzónové je charakteristické individuálnou oporou zvlášť v oblasti hlavy, ramien, trupu, bokov a nôh. Aby mohli poskytovať absolútne vynikajúce ortopedické vlastnosti, odporúčame ich uložiť na priedušný podklad, ideálne latkový alebo lamelový rošt.

Matrace zo studenej peny

Jedná sa o luxusné sendvičové ortopedické matrace s dlhou životnosťou, ktoré majú väčšie póry – sú teda vzdušnejšie a majú lepšie elastické vlastnosti, tvarovú stálosť, sú komfortné a kopírujú krivky tela. Vďaka kombinácii rôznych tuhostí pien zaručujú ideálnu anatomickú polohu chrbtice.

Matrac s kombináciou lenivej a studenej peny

Tieto luxusné a komfortné matrace kombinujú vlastnosti studenej peny s jedinečnými vlastnosťami lenivej peny. Čo to znamená? Studená pena vďaka otvorenej štruktúre buniek poskytuje vysokú priedušnosť, ventiláciu, tvarovú stálosť a dlhú životnosť, zatiaľ čo lenivá pena disponuje výbornou tvarovou pamäťou a vie optimalizovať svoju tuhosť podľa absorbovaného tepla. Výsledkom sú unikátne ortopedické matrace.

Pružinové matrace

Vynikajúce ortopedické matrace, ktoré vďaka anatomickým zónam poskytujú individuálnu oporu jednotlivých častí tela najlepšie oceníte pri relaxácii, pretože vďaka anatomickým zónam poskytujú individuálnu oporu jednotlivých častí tela. Navyše v tejto kategórii ponúkame aj matrac s masážnym profilom.

Matrac z BIO peny

U týchto ortopedických matracov boli využité najnovšie poznatky a najmodernejšie materiály na báze prírodných produktov (oleje z ricínu), takže výsledkom je matrac so skvelými ortopedickými vlastnosťami, dlhou životnosťou a priaznivým dopadom na ekosystém – zásadnými zmenami vlastností sú znásobenie ťažnosti, zníženie tlakovej deformácie a zvýšenie odrazovej pružnosti.