Matrace Currem

Mechanické záťažové testy.    e-shop Matrace

Všetky matrace sú vo fáze prototypu podrobené mechanickému záťažovému testu. Každý matrac je teda namáhaný 200.000 mechanickými cyklami. Hodnotí sa miera preležania, zmäknutie a deformácie v rôznych smeroch. Pri matracoch Curem sa namerané hodnoty odolnosti pohybujú medzi 99 – 100%.

Klinické hodnotenie. Všetky matrace Curem boli zaradené do programu dôkladného testovania a posudzovania klinickej kvality.

Testovanie prístrojom ErgoCheck. ErgoCheck je citlivá meracia podložka, pomocou ktorej sú testované všetky prototypy nových matracov Curem, na dosiahnutie najlepších možných výsledkov. Vždy sa skúšajú rôzne typy postáv a váhových kategórii. Výstup merania je vyhodnocovaný počítačovým programom v prítomnosti technológa a konštruktéra, a následne konzultovaný s lekármi a rehabilitačnými pracovníkmi. Matrace Curem si môžete pomocou meracieho zariadenia ErgoCheck vyskúšať vo vybraných predajniach aj Vy. Viac informácií o akcii Zdravé spanie ErgoCheck www.curem.cz.

Rozmery matracov Curem

Matrace je možné dodať v týchto rozmeroch: 80×195, 85×195, 90×190, 80×200, 90×200, 100×200, 120×200, 140×200, 160×200, 180×200 cm.

Matrace je možné predĺžiť na 210 alebo 220 cm. Na tieto rozmery, ako aj ďalšie možnosti výroby atypických rozmerov, sa informujte u svojho predajcu.

Premyslená konštrukcia matracov Curem pre dvojlôžka

Matrace Curem sa od bežných matracov odlišujú aj v ďalšom dôležitom konštrukčnom detaile;matrace Curem v rozmeroch pre dvojlôžka (do rozmeru 200 x 200 cm) majú ložnú plochu jadra vyrobenú z jedného kusa (to je možné vďaka odolnosti a najvyššej akosti CuremfoamTM VISCO pien). Konkurenčné výrobky mávajú ložnú plochu zlepenú z dvoch kusov.

Matrace Curem pre partnerov

Matrace Curem nie sú typickými partnerskými matracmi – nemajú rovnakú konštrukciu ložných plôch s rozdielnymi tuhosťami. Použité špeciálne peny CuremfoamTM (to je to tajomstvo) majú také vlastnosti, že jedna ložná plocha vyhovie väčšine užívateľov s rôznymi hmotnosťami a požiadavkami na tuhosť lôžka. Vyskúšajte si to na vlastnom chrbte u predajcov Curem.

Kvalita a použité materiály na matrace Curem

Všetky matrace Curem sú vyrobené iba z materiálov najvyššej akosti. Každá dodávka vstupných surovín, pochádzajúcich výhradne z EU, je predmetom dôslednej kontroly. Sú používané výhradne peny CuremfoamTM, CuremfoamTM Visco, CuremfoamTM Visco BSF. Jedná sa o peny vysokej objemovej hustoty. Tieto peny používa výhradne značka Curem a nenájdete ich v žiadnych iných matracoch. Každý matrac Curem je pred expedíciou kontrolovaný nezávisle na sebe dvomi pracovníkmi výstupnej kontroly a spolu s výsledkom zaevidovaný. Spánok na matraci Curem je cestou do ríše komfortu a zdravia. Tím Hilding Anders Česká republika a.s., divízia Curem.

CuremfoamTM

CuremfoamTM Visco 85, CuremfoamTM Visco 50.

Chránený materiál značky Curem. Špeciálne lenivé peny vysokej objemovej hustoty najvyššej kvality. Používajú sa výhradne v matracoch Curem. Navodzujú efekt podobný stavu bez tiaže. Vynikajúca podpora chrbtice. Pre najvyšší možný komfort spánku vždy hľadajte ochrannú známku CuremfoamTM.

CuremfoamTM.

Pena vysokého objemu – chránený materiál značky Curem. Je známa svojou priedušnosťou, skvelou bodovou elasticitou, dlhou životnosťou a pevnosťou. Vyniká vysokou objemovou hustotou, čo v praxi znamená dlhú životnosť, vzdušnosť, pohodlie a v spojení s ostatnými komponentmi matracov Curem maximálny možný komfort pre celé Vaše telo. Nájdete ju v základniach matracov Curem C1000 – C5000 EGO.

CuremfoamTM Visco BSF.

Vysokoobjemová viskoelastická (termoaktívna) BIO pena, vyrobená zo sójových olejov. Pena sa vyrába tak, aby mala vysokú zotrvačnosť – má navyše optimalizovaný odpor proti stlačeniu. Túto penu nájdete v modeli Curem C5000 EGO v tzv. „ramenných kolískach“, kde vďaka svojim vlastnostiam umožňuje maximálnu možnú stabilizáciu ramena pri jeho súčasnom uvoľnení do prirodzenej polohy počas spánku na boku.

Poťah Curem Cooper

Cooper je luxusný poťah matracov Curem. Pri typoch C 1000 a C 2000 je snímateľný a prateľný na 60°C (Cooper).

Pri najvyšších typoch Curem C3000, C4000 a C5000 EGO je prešitý vrstvou visco peny na zabezpečenie čo najlepšieho možného komfortu. Dá sa chemicky čistiť. Zadarmo je k týmto typom dodávaný matracový chránič zaručujúci maximálnu hygienickosť lôžka. Chránič je ľahko snímateľný a prateľný na 60 °C. Poťah Curem Cooper sa dodáva v tradičnej bielej farbe PURE alebo v elegantnom čiernom prevedení BLACK. Skladá sa zo 78% bavlny najvyššej akosti a 22% polyesterových vlákien.

Matrace majú poťah s atraktívnym a moderným vzorom prešitia CNC, ktorý sa tiež niekedy označuje ako „jednoihlový“. V praxi to znamená, že poťah je prešitý vzorom, ktorý bol navrhnutý v počítačovom editore a počítačovo riadeným prešívacím strojom je prenesený na poťah matracov Curem. Každý poťah je prešívaný zvlášť. Tento proces prebieha pod dohľadom školeného personálu.

Ramenná kolíska

Slúži na optimalizáciu protitlaku v oblasti ramien – dochádza tu k zmenšeniu tuhosti a zvýšeniu zotrvačnosti efektu lenivej peny. Ramenná kolíska je vyrobená z viscoelastickej bio peny na báze sójových olejov. Vyznačuje sa odlišnými parametrami protitlaku, miery stlačenia a navyše je veľmi vzdušná a odolná. Vďaka použitému bio materiálu je veľmi vhodná pre alergikov. Ramennou kolískou z bio viscoelastickej peny je vybavený Model C5000 EGO v oboch svojich častiach tak, aby bolo možné matrac otáčať pri zachovaní výhody jeho použitia.

Regresívna záruka na matrace Curem

Luxusné matrace Curem s dlhou zárukou. Regresívna záruka 10 rokov na jadro matraca. Od 0 do 6 rokov má zákazník právo na plnú úhradu. Od 7 do 10 rokov bude úhrada skrátená o 20% za každý rok.