rastúci nábytok a správne sedenie

Do našej ponuky rastúceho nábytku pribudli nové stoly PROFY 3 s bielou pracovnou doskou.Čas trávený za stolom je dôležitý už od prvých rokov života každého človeka. Čím ďalej, tým viac ľudí trávi čas nielen v práci, v škole ale aj doma sedením za stolom, preto je veľmi podstatné myslieť na to, ako za tým stolom sedíme. Netreba to podceňovať. Tento stôl je určený pre deti od 130 do 160 cm pri čom, vzrastu Vášho dieťaťa môžete stôl prispôsobiť pomocou mechanického nastavovania výšky stola.  Tento stôl má v sebe zabudovaných množstvo ergonomických prvkov.

rastúci stôl PROFI 3 biely

V prednej časti sa nachádza excentrická narážacia linka. Pomocou madla je možné nastaviť sklon písacej dosky stola, pre pohodlné podopretie zápästí bola vyvinutá mäkká opora zápästia s pravítkom. Pod písacou doskou sa nachádza výsuv , ktorý obsahuje organizér a zároveň je doň možné umiestniť klávesnicu.

K tomuto stolu je možné dokúpiť aj aj doplňujúce príslušenstvo ako držiak LCD monitoru alebo Štvorcový nadstavec PROFI 3.

Rastúci stôl PROFI 3

Prečo je potrebné aby sa dieťaťu prispôsobovali stôl a stolička a nie naopak? Dnešný školáci trávia stále viac času v sedavej polohe. Správna poloha tela pri sedení je preto pre zdravý vývin dieťaťa kľúčová. V opačnom prípade môžu nastať nepríjemné ťažkosti s chrbticou. A s pribúdajúcim vekom sa budú zhoršovať. Preto je načase začať sa riadiť zásadami správneho sedenia. Poznáte ich?

  • pri dlhodobom sedení je dôležitá kvalitná stolička, ktorá prispôsobí výšku a hĺbku sedenia vašej postave
  • chrbát musí byť pri sedení vystretý (nepredkláňame sa dopredu ani dozadu), ramená aj dolná časť chrbta sú v kontakte s operadlom stoličky
  • chodidlá sú celou plochou na podlahe a kolená tvoria pravý uhol (vyhnite sa prekríženým alebo nohám vystretým v pohodlnej polohe)
  • ramená sú rovnobežne s chrbticou
  • lakte a predlaktia tvoria pravý uhol,
  • pri práci s počítačom je dôležité klávesnicu umiestniť do prednej časti stola a pohľad smeruje do stredu pracovnej plochy počítača
  • nezabúdajte, že správne sedenie nie je všeliek a dodajte telu aj dostatok pohybu


Ponuku nášho rastúceho nábytku nájdete: e-shop

 

 

Zdroje:

  • www.youtube.com
  • adidas.cvicte.sk