Aká je vhodná kancelária?

Priestory v ktorých pracujeme pôsobia aj na našu výkonnosť. Možno ste sa nad tým ani nezamýšľali, ale vhodný nábytok aj farby ovplyvňujú nielen našu náladu ale aj celkovú výkonnosť počas pracovnej doby. Všeobecne platí, že intenzívnejšie odtiene ako sú oranžová, modrá či žltá pôsobia pozitívne na naše emócie, správanie ale hlavne na aktivitu.

V prvom rade sa ale zamyslite, či chcete kanceláriu ( alebo iný priestor ) kúpiť a prerobiť podľa seba alebo prenajať. Momentálne nájdete na trhu veľa budov, ktoré ponúkajú kancelárie na prenájom, ktoré sú už zariadené, čo znamená, nepotrebujete riešiť nič ďalšie. Druhou možnosťou je prenajať si iba holé priestory, kde si všetko zariadite presne podľa seba, avšak tu musíte riešiť aspoň zariadenie kancelárie, kedže osvetlenie či podlahy už máte v cene prenájmu. Ak chcete pracovať vo veľkomeste odporúčame vám popozerať sa práve po Bratislave. Priestory na prenájom Bratislava nájdete prakticky na každom rohu, sú úplne zariadené alebo sú v stave holo-kancelárií, ktoré potrebujú už iba váš nábytok. Rozhodnutie je na vás.

Aké by teda malo byť zariadenie kancelárie? Zariadenie musí byť hlavne ergonomické a vhodné aj na dlhodobú prácu. To znamená pohodlné kreslá a stôl, ktorý je dostatočne vysoký (najlepšie nastaviteľný), aby sa zamestnanci nekrčili. Farba nábytku a stien by mala pozostávať maximálne z troch odlišných farieb. Ak zmiešate viacej ako 5 farieb (aj materiálov), priestor bude pôsobiť chaoticky a nevhodne.

Na koniec to najdôležitejšie, nezabudnite na dostatočné osvetlenie priestorov! Svetlo je pre vás a vašich zamestnancov nesmierne dôležité, podporuje aktivitu a celkovú chuť do práce. Preto si nechajte dostatok času aj na výber vhodného osvetlenia.